Versenyzőink világversenyeken elért eredményei
Egyéni bajnokaink az utánpótlás országos bajnokságokon
Egyéni bajnokaink a felnőtt országos bajnokságokon
Országos bajnokaink sportakrobatikus ugrásban

Legfrissebb eredményeink

Dunaferr kupa - november 29

Örömteli eredmények - fagyos körülmények között.

Dunaújvárosban minden évben van verseny a fiatalok számára. Mindig nagy létszámban veszünk részt rajta, így történt most is. 7 csapatunk és 11 egyéni tornászunk versenyzett a hideg tornateremben. Sajnos a teremben a fűtés elromlott, így a versenyzők, bírók, edzők sokat dideregtek az egész napos verseny közben. Szerencsére sérülés nem történt.

Lányaink nagyon igyekeztek, 7 csapatunkból 6 dobogós lett!

Aranyérmet a legfiatalabbak, a 2008-as születésűek és a III. korcsoport szabad korosztályában versenyző lányaink nyertek.

Ezüstérmes lett a II. korcsoportos mindkét csapatunk, míg a III. korcsoportos csapatainkból kettő is bronzérmet nyert.

Gratulálunk a lányoknak és edzőiknek!

Edzői beszámolók:

Kiss Melindától:

II. korcsoport szabad korosztály
(Meggyes Lilla, Papp Vera, Simonyi Boròka, Kreisz Janka)

Képességükhöz mérten, rontás nélkül bemutatott gyakorlatokat láttunk a csapattagoktól. Ezzel a dobogó második fokára állhattak a lányok.
Nagyon örültek a gyerekek az ezüstéremnek, így boldogan mentek haza Dunaújvárosból.

III. korcsoport szabad korosztály „B”
(Horváth Alíz, Petőházi Szonja, Ságodi Lili,Tòth Izabell)
Nagy izgalommal vártuk ezt a versenyt hiszen, ez a csoport először indult a III. kcs-ban. Itt már mindenkinek egyedül kell bemutatni a talajgyakorlatát is, és minden szeren tőlük mėg nem látott elemeket mutattak be.
Nagy örömmel töltötte el a lányokat ez az újdonság, és még egy bronzéremmel is gazdagodhattak, hiszen a 3. helyre lett elegendő ez a mostani teljesítmėny.

Bugyinszki Elvirától:

Dunaújvárosban a kezdő versenyzők a III. korcsoportos csapatban, illetve egyéniben versenyeztek. Sajnos a versenykörülmények nem voltak a legmegfelelőbbek, de ennek ellenére igyekeztek a lányok jól teljesíteni. Csapatban a gerendán voltak rontások, viszont a többi szeren szinte mindenki hibátlan gyakorlatot mutattak be.

Csapattagok: Tóth Zoé, Börcsök Emese, Tiderle Enikő, Kovács Eszter Fülöp Anna, Nagy Enikő

Egyéniben, ami délután 6 órai kezdettel került megrendezésre, sajnos már több volt a rontás. Korláton - ami a kezdő szer volt - két versenyzőnk a kézállásban leesett. Utána igyekeztek összeszedettebben folytatni a versenyt.

Összességében elmondható, hogy jól, a körülményekhez képest fegyelmezetten versenyeztek a lányok.

Részletes eredmények itt:

Egyéni

Csapat

Fényképek itt:

2014 Dunaferr Kupa, I. és II. korcsoport:

Zsebibaba OB - november 9.

A szakosztályunk által elindított versenyrendszert idén először a MATSZ is átvette. 4 csapattal szerepeltünk a döntőben és 3 csapatunk dobogós lett!

Legjobban a legfiatalabbak (5-6 évesek) szerepeltek, fölényesen lettek országos csapatbajnokok!
A csapat tagjai: Bárczi Anna, Botos Árven, Fésüs Letta, Kiss Nikoletta, Szombathelyi Szonja, edzőik: Nagy Ildikó,Tóth Vivien és Csanády Bernát

A 7-8 évesek csapatversenyében lányaink 18 csapat közül az 5. helyen végeztek.
A csapat tagjai: Bárczi Anna, Bardócz Dóra, Szabó Eszter, Botos Árven, Fésűs Letta, Szombathelyi Szonja, Seres-Kugler Tamara,  Kriatsiotisz Viktória.
Edzőik: Nagy Ildikó, Tóth Vivien és Csanády Bernát

Ugyanitt a szabad korcsoportosok csapatok versenyében bronzérmesek lettünk.
Csapatunk tagjai: Ádámosi Lujza, Horváth Alíz, Petőházi Szonja, Ságodi Lili,Tóth Izabell edzőik: Kiss Melinda és Vincze Borbála

A 9-10 évesek csapatversenyében is dicséretesen szerepeltünk, csapatunk 3. lett.
A csapat tagjai: Nagy Enikő, Börcsök Emese, Kovács Eszter, Fülöp Anna, Tiderle Enikő

Edzők: Bugyinszki Elvira, Csanády Bernát , Kiss Melinda

Az egyéni versenyeken a 9-10 éveseknél Kovács Eszter lett bronzérmes.
Tiderle Enikő 4. Fülöp Anna 5.

A 11- 12 éveseknél Nagy Panna 4. lett.

Tóth Vivienn:

A Zsebibaba Országos Bajnokságban az I. korcsoportunk brillírozott! Hozták szokásos csillogó szemű formájukat, amit a zsűri is értékelt, természetesen ehhez kellettek a hibátlan gyakorlatok is! Igazán elégedettek vagyunk a kis csemetékkel!

A II. korcsoportos kislányaink igazán sokat fejlődtek, ami most az 5. helyhez volt elég az országos bajnokságban. Végtelenül boldogok voltunk, hiszen nagyon kimagaslóan teljesítettek annak ellenére, hogy ők voltak a legfiatalabbak a mezőnyben. Ezért számunkra ez az eredmény nagyon sokat számít!

Az egyéni versenyben Nagy Panna 4. lett a korcsoportjában, sajnos rontott gerendán, de ettől eltekintve gyönyörű gyakorlatokat mutatott be. Külön örültem, hogy rontása után  magabiztosan folytatta a gyakorlatát, mintha semmi sem történt volna. Igazi versenyzőként gondolkodott, nem pedig összetört. Nagy büszkeséggel töltött el a szereplése. A másik tanítványom Botházi Kata szintén rontott gerendán, de a többi szeren igyekezett javítani. Az ő korcsoportjában ez a 8. helyre volt elég.

Ifjúsági egyéni OB - október 5.

A délutáni  Ifjúsági egyéni OB-n két tornászunk szerepelt. Nagy Panna ás Botházi Orsolya.

Dicséretesen versenyeztek!
Panna 3. lett gerendán, Orsi 5. összetettben.

Eredmények itt:

Ifjúsági II. o. csb. - október 5.

Először indult szakosztályunk idén az Ifjúsági II. o. csapatbajnokságban.
Igen jól szerepeltek, mert legfiatalabb csapatként a 12 csapatot felvonultató mezőnyben a 4. helyen végeztek!
Dicséret a lányoknak és edzőiknek, Kovács Krisztinának és Tóth Viviennek.
Csapatunk tagjai: Botházi Orsolya, Botházi Kata, Ádámosi Róza, Kalmár Anna, Nagy Dorottya és Nagy Panna.

Felnőtt II. o. csb.- október 5.

Az őszi évadot Felnőtt II.o. csapatbajnokság 2. fordulója nyitotta.

Lányaink tartalékosan szerepeltek, az artistaként dolgozó Farkas Réka és Hegedűs Noémi éppen Tunéziában lép fel, míg a tavasszal 2 bajnoki címet is szerző Kapitány Olívia a Művészetek Palotájában szerepel.
Csapatunk: Resch Nikoletta, Szabó Nikolett, Tóth Vivien összeállításban szerepelt. Ők az 5. helyen végeztek.

Az egyéni országos versenyben szépen tornázva, Szabó Nikolett 2 érmet is szerzett: gerendán ezüstöt és ugrásban bronzot! Sajnos a legjobb szerén, talajon hibázott.
Nagyon örültünk Resch Nikoletta szereplésének, aki tavasszal nem tudott indulni, de most összetettben és talajon 5., míg gerendán 4. lett.
A versenyen a TFSE csapatában indult 2 edzőnőnk: Kovács Krisztina és Vincze Borbála is.
Harmadik tornászunk Tóth Vivien, aki szintén edzősködik nálunk ugrásban és gerendán került a legjobb 8 közé.
A versenyen tanítványaik is kint voltak, és lelkesen bíztatták őket:” Hajrá Vivi néni, Bori néni, Kriszti néni! „

Utánpótlás Egyéni OB

Molnár Csenge bajnoki címei
Százhalombatta, 2014. október 18-19

Szakosztályunkat a KADET korcsoportban Molnár Csenge és Kanai Vivien képviselte. Mindketten a Heraklész ifjúsági válogatott keret tagjai. A kétnapos versenyen  értékes helyezéseket szereztek.