Versenyzőink világversenyeken elért eredményei
Egyéni bajnokaink az utánpótlás országos bajnokságokon
Egyéni bajnokaink a felnőtt országos bajnokságokon
Országos bajnok csapataink
Országos bajnokaink sportakrobatikus ugrásban

Legfrissebb eredményeink

Matolay emlékversey

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Matolay Elek nemzetközi korosztályos versenyt Százhalombattán.
Szakosztályunkat az ifjúsági mezőnyben Molnár Csenge képviselte.
Csenge szereti ezt a versenyt és a helyszínt is. Több bajnoki címe fűződik ehhez a teremhez. Legutóbb 2 országos bajnoki címet szerzett itt és most is kiválóan szerepelt.
Az egyéni összetettben 6 lett. (Gerendán hibázott) De valamennyi szeren bekerült a másnapi fináléba, ahol már csak a legjobb 8 szerepelhetett.
Részletes eredmények itt:

A szerenkénti döntőkben Csenge remekelt, valamennyi szeren jó gyakorlatot mutatott be, így minden szeren dobogóra állhatott!!
Ugrásban 1. Talajon 2.  míg két kevésbé kedvelt szerén, a korláton és a gerendán is bronzérmes lett!
Különösen talajgyakorlatának örültünk: 5,4 –es anyagerő pontszám és a pontos beleállásokkal végrehajtott E ugrássorok bíztatóak a jövőre nézve!
Eredmények itt:

Csenge fináléban bemutatott gyakorlatai itt:

Dim lights Embed Embed this video on your site

Fényképek itt:

Diákolimpia - március 20.

A Diákolimpia Országos döntőjével március 20-án elkezdődött az idei tornászévad a lányok számára is. Szakosztályunkat az „A” kategória III-IV. korcsoportjának egyéni döntőjében Molnár Csenge képviselte. Ő most iskolájának, a Vajda Péter Ének-zenei és Sportiskolának a neve alatt indult.

Csenge két országos bajnoki címet szerzett!

Eredményei:

Egyéni összetett 2. helyezés
Ugrás és talaj: 1.
Felemáskorlát: 2.
Gerenda: 4.

Különösen a talajgyakorlatának örülhettünk. Most mutatta be először az idén tanult új elemét, a cukaharát, ami E értékű elem. Ezen kívül biztosan ugrotta a félfordulat előre duplaszaltót, ami szintén E elem és a végén D értékű bicska duplaszaltót is bemutatott. Koreográfiában is sokat fejlődött, koreográfusunk, Botár Katalin munkájának köszönhetően.
Korláton is új gyakorlattal versenyzett, még nem hibátlanul. Szép Tkacsov szaltóval kezdett, ami D elem, és most csinálta először.
Ugrásban régi ugrásával nyert.
Sajnos gerendán nagyon rosszul versenyzett, többször is rontott. Pedig ezt a gyakorlatot már több versenyen is sikeresebben hajtotta végre tavaly! Az összetett bajnoki címe ezen a szeren úszott el. Pedig az egész mezőnyben  négy szeren a legmagasabb anyagerősséget mutatta be.

Csenge eredményei

Talaj gyakorlata itt:

A Diákolimpia egyéni versenyében még két fiatal tornászunk is versenyzett előírt gyakorlatokkal. Dicséretesen helytálltak.

Bárczi Anna (7 éves) 78 induló közül 11. helyen végzett.

Nagy Enikő (11 éves) 18. lett.

POSTÁS MIKULÁS Kupa dec. 7.

Szakosztályunkat a 2004-2005-ös csapatunk képviselte, eredményesen.
Korosztályukban elsők lettek!
A csapat tagjai: Nagy Enikő, Börcsök Emese, Kovács Eszter, Fülöp Anna, Tiderle Enikő
Edzők: Bugyinszki Elvira, Csanády Bernát, Kiss Melinda

Bugyinszki Elvira edző beszámolója:

Ezen a versenyen csak csapatban indultunk, mert előtte levő nap versenyeztünk az UTE ban, ahol egyéniben indultak a lányok. Ma magabiztosan, fegyelmezetten és kevés rontással versenyeztek. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a dobogó legfelső fokára állhattak.

UTE Mikulás Kupa december 6.

Szakosztályunk 7 csapattal és 10 egyéni versenyzővel szerepelt az évadzáró tornaversenyen.
Jó volt látni, hogy milyen sokan indultak más klubokból is! Jó lenne, ha az itt látott sok ügyes kislány minél tovább tornázna és minél többen nemzetközi szintre is eljutnának!
Csapataink közül a legfiatalabbak most sem találtak legyőzőre, aranyérmesek lettek! Idén valamennyi versenyükön a dobogó legmagasabb fokán végeztek!
Szívből gratulálunk nekik és edzőiknek!
A csapat tagjai: Bárczi Anna, Botos Árven, Fésüs Letta, Kiss Nikoletta, Szombathelyi Szonja, edzőik: Nagy Ildikó, Tóth Vivien és Csanády Bernát

II. korcsoportban fiatal csapatunk az előkelő második helyet szerezte meg.
A csapat tagjai: Bárczi Anna, Bardócz Dóra, Szabó Eszter, Botos Árven, Fésűs Letta, Szombathelyi Szonja, Seres-Kugler Tamara,  Kriatsiotisz Viktória.
Edzőik: Nagy Ildikó, Tóth Vivien és Csanády Bernát

A szabad korcsoportosok versenyében csapataink az
I. kategóriában 4. helyen
II. kategóriában 4 és 7. helyen
III. kategóriában a 3. és 4. helyen végeztek.

Az egyéni verseny minden kategóriában nemzetközi volt, szlovák és cseh klubcsapatok részvétele miattA legfiatalabbak között is a mi 3 lányunk volt a legfiatalabb, a 16 fős mezőnyben szépen helytálltak. Bárczi Anna 9. lett, mint a mezőny legifjabb indulója! 6 éves!
A 2004-2005-ös mezőnyben a legjobb 6 között 4 tornászunk végzett!
Kovács Eszter szerepelt a legjobban, ezüstérmes lett! Tóth Zoé 4. Fülöp Anna 5., míg Tiderle Enikő 6. lett.
A 2003-2002-es mezőnyben Kanai Vivien aranyérmes lett.

Massilia kupa (FRA) - nov. 14

Csengével Marseille-be utaztunk, hogy részt vegyünk a Massilia Kupa serdülő, ifjúsági és felnőtt nemzetközi versenyen. Csenge a serdülő mezőnyben indulhatott ( 10-12 évesek ). 6 ország 30 tornászával mérhette össze tudását. A verseny pódiumon zajlott, és az előtte lévő 3 napon edzhettünk is a versenyteremben. Mindez nagyon fontos volt számunkra, hiszen a világversenyek mind pódiumosak, és sajnos kevés országban rendeznek pódiumos versenyt. Hazánkban sem sajnos. A szerek GYMNOVA márkájúak voltak és teljesen újak, hiszen ennek a cégnek  Marseille a központja.
Csenge nagy örömünkre megnyerte az egyéni összetett versenyt! ( A serdülőknek nem volt finálé.) Sajnos, mert Csenge talajon és ugrásban igen magas pontokat kapott. Ezen a versenyen nagyon szépen mutatta be nemzetközi felnőtt mezőnyben is anyagerősnek számító talajgyakorlatát. ( 5,4 )

A nézőtéren sokan drukkoltak neki, hiszen a minket végigkísérő, segítő magyar edzőnő: Gyárfás Kati, az Aix –an Provence klubnál dolgozik. Csenge boldogan állt a dobogó tetején. A verseny rendezői külön hirdették az egyes korcsoportokat, így 3 kislány is a dobogón állhatott.
A Massilia Open és Master versenyeken magas színvonalú gyakorlatokat láthattunk. Nagyon örültünk, hogy itt lehettünk. A rendezők is megköszönték, hiszen évtizedek óta nem járt itt magyar. A főrendező Ónódi Henrietta és az akkori magyar válogatott sikereit emlegette. Visszajövünk jövőre!

A verseny honlapja itt tekinthető meg:

Eredmények itt olvashatók:

Fotók a versenyről

Videók itt:
Videó az eredményhirdetésről:

Combs-la Ville (FRA) nov. 8-9.

Tornászaink november első hétvégéjén először a Párizs melletti Combs-la Ville-ben versenyeztek ifjúsági nemzetközi versenyen.
A junioroknál az eddigi legnagyobb mezőny: 7 ország 52   10-13 éves tornásza indult.
Molnár Csenge az egyéni összetett versenyben 11. lett. Jól versenyzett, anyagerős talajgyakorlatában volt csak hiba. Gerenda, korlát és ugrás gyakorlata szépen sikerült.
Kanai Vivien 25. lett több hibával.
A csapatversenyben a dunaújvárosi Miklós Dorinával együtt 18 csapat közül a 8. helyen végeztek.
A vasárnapi szerenkénti döntőkbe már csak a mezőny legjobb 6-6 tornásza került. Mindkét lányunk ugrásban jutott fináléba. Csenge szép ugrásokkal ezüstérmes lett! Ezen a versenyen ugrotta életében először a kézenátfordulás bicskaszaltót 180 fokos fordulattal!
A régebbi ugrására is igen magas kiviteli pontot, 9.4-et kapott.
Vivi is jól ugrott, 5. lett.

Szakosztályunk hatodik alkalommal vett részt ezen a színvonalas ifjúsági és felnőtt versenyen. Néhány éve még Tóth Renáta nyert itt sok érmet. Reméljük, fiataljaink tudják majd folytatni ezt a hagyományt.