A hónap tornásza novemberben BARDÓCZ DÓRA ( 2007 ) lett.

Dóri az egész hónapban mutatott szorgalmával, fegyelmezett és törekvő edzésmunkájával érdemelte ki a címet és a díjat. A díj egy FRADI kulacs.

KADET Országos Csapatbajnokság
2016. november 22. kedd, 16:37

KADET Országos Csapatbajnokság - 2016 november 19

Az FTC csapata az országos csapatbajnokságban két forduló alapján a 2. helyen végzett.

Az előző években nem volt ebben az osztályban csapatunk. Lányaink tavaly a Serdülő I.o. csapatbajnokságban 4. helyezettek voltak.

Tornászaink sokat fejlődtek ebben a félévben. Ezt bizonyítja, hogy a csapat most 5 egész ponttal többet gyűjtött, mint áprilisban.

A csapaton belül Kiss Laura volt a legeredményesebb, a legmagasabb kiviteli pontot ugrás gyakorlatára kapta. ( 8,4).

A csapat tagjai:

Kiss Laura, Fülöp Anna, Kovács Eszter, Börcsök Emese, Nagy Enikő, ( Tóth Zoé :csak az első fordulóban)

Edzők: Bugyinszki Elvira, Kiss Gergely, Kovács Krisztina, Csanády Bernáth

Részletes eredmények itt:

A hónap tornásza
2016. november 19. szombat, 09:18

A hónap tornásza októberben: Kiss Laura ( 2005 )

A Versenyzői A csoport edzői úgy határoztak, hogy ezentúl minden hónapban lesz ilyen díj.

Az kaphatja, aki szorgalmával, versenyeken és edzéseken mutatott jó teljesítményével kiérdemli ezt.

Októberben Laura megérdemelten nyerte el ezt a címet. Mindhárom edző rá szavazott.

Ő volt, aki a legtöbb új elemet építette be e gyakorlataiba és az edzéseken is nagyon kiegyensúlyozottan, igyekvően tornázott mindig. Első versenye is jól sikerült.

Kadet egyéni OB (okt. 29-30)
2016. november 05. szombat, 07:33

Szakosztályunkat három legjobb utánpótlás tornászunk képviselte:

Fülöp Anna, Kiss Laura és Kovács Eszter. Mindhárman 11 évesek és még serdülő korúak, de a nagyobbak között is jól szerepeltek. A legjobban Fülöp Anna, aki gerendán fináléba is került, és ott 6. lett. Az összetettben pedig 8. volt. Kiss Laura összetettben 10, Kovács Eszter pedig 11. helyen végzett. Mindhármukkal nagyon elégedettek voltak edzőik: Bugyinszki Elvira, Bathó Márta és Kiss Gergely.

Egyéni összetett:

Finálé:

Bugyinszi Elvira edző írása:

Kadett korosztályú versenyzőink első versenyére került sor október 29-én az Utánpótlás Egyéni bajnokság keretében. A nyári felkészülési időszakban a lányok sok új elemet tanultak, cél volt, hogy ezen a versenyen ezeket az új elemeket be tudják mutatni a gyakorlataikban.

A legtöbb új elemet tanult Kiss Laura, akinek minden szeren bővültek gyakorlatai.

Fülöp Annának talajon, gerendán és korláton került új elem a gyakorlatába.

Kovács Eszternél elsődleges cél volt, hogy a kivitelezésben fejlődjön. Elmondható, hogy mind a három lány az elvártaknak megfelelően teljesített, az új elemeket sikeresen mutatták be. Fülöp Anna gerendán bejutott a vasárnapi szerenkénti döntőbe, ahol egy kis hibával hatodik helyen végzett.